Rezervace prohlídek

Nevíte si rady, zda potřebujete rezervaci či nikoliv? Máte specifický požadavek? Zkuste se podívat na připravené otázky a odpovědi nebo nám zavolejte. Nový rezervační e-mail: rezervace.karlstejn@npu.cz

1. Potřebuji vůbec rezervaci?

Na I. prohlídkový okruh rezervaci nepotřebujete, pokud nejste velká organizovaná skupina. Rezervace je vyžadována pouze pro hromadné organizované skupiny s více jak 10 osobami. Na II. prohlídkový okruh s Kaplí svatého Kříže je rezervace nutná. Kapacita II. okruhu je omezena na maximálních 16 osob každých 30 minut.

Kontakt na rezervační oddělení hradu Karlštejn: +420 311 681 617

2. Je lepší volat, nebo psát e-mail?

Pro vyřízení rezervace je vždycky lepší kontaktovat nás telefonicky na tel. č. 311 681 617. Ne vždy se podaří rezervovat přesně Vámi vybraný čas - je vyprodáno, nebo je na daný čas již zarezervován jiný výkladový jazyk. Při telefonické rezervaci tak šetříte Váš i náš čas a nevyměňujeme si mnoho e-mailů, než najdeme vhodný volný termín.

3. Musím při rezervaci hlásit děti do 6 let? Vždyť stejně neplatí...

Ano, protože děti do 6 let mají sice vstupné zdarma, ale je třeba s nimi počítat v celkovém počtu osob. V rezervovaných skupinách na I. prohlídkový okruh je za děti do 6 let vybírán pouze rezervační poplatek, vstupné pak mají zdarma. Na II. prohlídkovém okruhu se rezervační poplatek nevybírá.

4. Kdy mi rezervaci neudělají?

  • pokud chcete navštívit I. okruh s rodinou, partnerem, partnerkou nebo přáteli, tedy nejste velká organizovaná skupina (zájezd); prohlídky na I. okruhu začínají každých 10 minut a jednotliví návštěvníci nepotřebují předchozí rezervaci, a to ani v případě, že by si ji sami udělat chtěli; není to bohužel možné z provozních důvodů
  • pokud chcete udělat rezervaci na den, kdy voláte
  • pokud je již kapacita plně obsazena
  • pokud rezervujete II. prohlídkový okruh e-mailem méně než 4 dny předem. V takovém případě nás, prosím, kontaktujte telefonicky

5. Co všechno pro rezervaci potřebuji?

  • znát vybraný termín (konkrétní den), kdy na Karlštejn přijedete, a přibližnou hodinu
  • vybraný výkladový jazyk (český, anglický, německý, italský, francouzský)
  • počet osob (včetně dětí do 6 let), pro které chcete rezervovat vstup

6. Je třeba za rezevaci něco platit?

Ano, za potvrzenou rezervaci se vybírá rezervační poplatek.

I. okruh (organizované skupiny) – 20 Kč na osobu
II. okruh  – rezervační poplatek se nevybírá
III. okruh – rezervace se nedělají

7. Jak rezervovat?

  • I. okruh – organizované skupiny s více než 10 osobami
  • II. okruh – nutná rezervace pro každého
  • III. okruh – rezervace se nezjišťují

Státní hrad Karlštejn
rezervační oddělení
267 18 Karlštejn 172
tel. +420 311 681 617,  e-mail rezervace.karlstejn@npu.cz

Období den v týdnu od - do pozn.

Provozní doba rezervačního oddělení:

leden pondělí - pátek 9:30 - 16:00  
únor, březen úterý - neděle 9:30 - 16:00  
duben, květen, červen denně 9:00 - 17:30  
červenec, srpen denně 9:00 - 18:30  
září, říjen denně 9:30 - 17:30  
listopad, prosinec úterý - neděle 9:30 - 16:00 24. - 25. zavřeno

E-mailové rezervace je možné vyřizovat výhradně v případě, že je obdržíme 4 a více dnů před konáním prohlídky (tedy nikoli 0–3 dny před konáním prohlídky).

8. Další informace

Objednávání hromadných skupin na prohlídku památkových objektů předem je služba, která umožňuje plynule zvládnout návštěvnický provoz (na hradě Karlštejně až 1,8 tis. osob za den), zamezuje zbytečnému čekání a dává skupině jistotu vstupu na prohlídku v určený čas. Podmínkou však je, aby se skupina k pokladně hradu dostavila nejpozději 15 minut před stanoveným časem začátku prohlídky a předložila rezervační číslo nebo e-malové potvrzení rezervace.

Připomínáme, že cesta z parkoviště na hrad trvá asi 30 min. pěšky (lze využít i taxislužby či koňského povozu). Celý městys Karlštejn je pěší zóna.

Délka prohlídky hradu: I. okruh  55 minut,  II. okruh 100 minut, III. okruh 40 minut. Prohlídky jednotlivých okruhů jsou rozdílné a jsou možné pouze s průvodcem.

Žádáme návštěvníky, aby během prohlídky hradu neopouštěli prohlídkovou trasu, nevzdalovali se od průvodce a řídili se jeho pokyny. Je zakázáno dotýkat se vystavených předmětů či jakýmkoliv způsobem ohrožovat bezpečnost vystavených exponátů. Důrazně žádáme, aby nedocházelo k poškozování zdí a nástěnných maleb.

V  interiérech hradu je povoleno fotografování bez blesku a stativu zdarma pouze na I. prohlídkovém okruhu.

Na II. okruhu je fotografování zcela zakázáno.

Na III. okruhu je možné fotografovat bez blesku a stativu zdarma pouze v posledním patře Velké věže.